Pieprzyki na twarzy i głowie u dzieci

Część naszych pieprzyków pojawia się na ciele w dzieciństwie. Pewna ich ilość może powstać w wieku dojrzewania. Pośród przyczyn występowania skórnych znamion barwnikowych w dorosłym życiu można wymienić opalanie, zażywanie pewnych leków, pękanie naczynek krwionośnych.

Czyli jeśli zauważymy u naszego dziecka jakieś pieprzyki, to nie należy się tym martwić. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba obserwować znamienia. Jest to jak najbardziej wskazane. W razie, gdy zauważymy cokolwiek niepokojącego, to znaczy pieprzyk będzie zmieniał kształt, wielkość czy kolor, dziecko będzie go często dotykało lub drapało, należy iść do lekarza. Na szczęście nowotwór skóry zdarza się u dzieci bardzo rzadko, ale lepiej go wykluczyć niż zastanawiać się czy na pewno wszystko jest w porządku. Ważne jest to, aby chronić dzieci przed nadmiernym i długotrwałym oddziaływaniem promieni słonecznych. Mają delikatną skórę, a poza tym pod wpływem promieniowania UV powstają nowe znamiona.

Oprócz tego, że pieprzyki mogą nadawać dziecięcej buzi ciekawy i indywidualny wygląd, można również sprawdzić znaczenie każdego znamienia, w zależności od tego w jakim miejscu na twarzy czy głowie występuje. Istnieje 25 punktów, które w razie wystąpienia na nich znamienia mają powiedzieć co nieco o charakterze i przyszłości dziecka. Jeżeli kogoś to interesuje najlepiej poszukać rysunku twarzy z zaznaczonymi owymi punktami oraz ich opisami. Natomiast nieco uogólniając:

– znamiona na środku czoła oznacza buntownika, lekkoducha i kreatywność

– pieprzyki nad brwiami zwiastują dużo pieniędzy, na które jednak trzeba będzie zapracować

– przebarwienie pod nosem zwiastuje szczęśliwe życie rodzinne

–  jeśli znamię znajduje się na środku nosa świadczy o tendencji do chorowania

– pieprzyk w kąciku ust związany jest z wrażliwości na jedzenie, czyli np. alergiami

– znamię na uchu świadczy o inteligencji

– pieprzyk na policzku zapowiada sławę i pieniądze, które zostaną zdobyte już w młodym wieku.

Czy można traktowa tego typu wróżenie poważnie? Bez względu na to jak do niego podejdziemy może to być ciekawa i wciągająca zabawa.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17898 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 353

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/pieprzyki-na-twarzy-i-glowie-u-dzieci/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:358 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-includes/functions.php(3598): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-includes/plugin.php(524): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-includes/load.php(671): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 358