Pieprzyki na twarzy i głowie u dzieci

Część naszych pieprzyków pojawia się na ciele w dzieciństwie. Pewna ich ilość może powstać w wieku dojrzewania. Pośród przyczyn występowania skórnych znamion barwnikowych w dorosłym życiu można wymienić opalanie, zażywanie pewnych leków, pękanie naczynek krwionośnych.

Czyli jeśli zauważymy u naszego dziecka jakieś pieprzyki, to nie należy się tym martwić. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba obserwować znamienia. Jest to jak najbardziej wskazane. W razie, gdy zauważymy cokolwiek niepokojącego, to znaczy pieprzyk będzie zmieniał kształt, wielkość czy kolor, dziecko będzie go często dotykało lub drapało, należy iść do lekarza. Na szczęście nowotwór skóry zdarza się u dzieci bardzo rzadko, ale lepiej go wykluczyć niż zastanawiać się czy na pewno wszystko jest w porządku. Ważne jest to, aby chronić dzieci przed nadmiernym i długotrwałym oddziaływaniem promieni słonecznych. Mają delikatną skórę, a poza tym pod wpływem promieniowania UV powstają nowe znamiona.

Oprócz tego, że pieprzyki mogą nadawać dziecięcej buzi ciekawy i indywidualny wygląd, można również sprawdzić znaczenie każdego znamienia, w zależności od tego w jakim miejscu na twarzy czy głowie występuje. Istnieje 25 punktów, które w razie wystąpienia na nich znamienia mają powiedzieć co nieco o charakterze i przyszłości dziecka. Jeżeli kogoś to interesuje najlepiej poszukać rysunku twarzy z zaznaczonymi owymi punktami oraz ich opisami. Natomiast nieco uogólniając:

– znamiona na środku czoła oznacza buntownika, lekkoducha i kreatywność

– pieprzyki nad brwiami zwiastują dużo pieniędzy, na które jednak trzeba będzie zapracować

– przebarwienie pod nosem zwiastuje szczęśliwe życie rodzinne

–  jeśli znamię znajduje się na środku nosa świadczy o tendencji do chorowania

– pieprzyk w kąciku ust związany jest z wrażliwości na jedzenie, czyli np. alergiami

– znamię na uchu świadczy o inteligencji

– pieprzyk na policzku zapowiada sławę i pieniądze, które zostaną zdobyte już w młodym wieku.

Czy można traktowa tego typu wróżenie poważnie? Bez względu na to jak do niego podejdziemy może to być ciekawa i wciągająca zabawa.